Architektura Ogrodów, projektowanie ogrodów, wyposażenia ogrodów

WYPOSAŻENIE OGRODÓWWyposażenie ogrodów, architektura ogrodówWiększość ogrodów wyposażona jest w małą architekturę do której można zaliczyć altany, płotki, pawilony, łuki, pergole. To miejsca przeznaczone na odpoczynek i relaks, a także na różnego rodzaju spotkania. Elementy dekoracyjne takie jak lampy, kwietniki, figurki, ogrodzenie oraz meble ogrodowe dodatkowo uatrakcyjniają kącik wypoczynku.

Dobór mebli ogrodowych powinien pasować do otoczenia w którym się znajdują. Są nieodłącznym elementem tarasów i miejsc przeznaczonych do wypoczynku. Można zaopatrzyć się w meble przeznaczone do siedzenia, leżenia a także biesiadowania. Przy zakupie mebli ogrodowych należy zwrócić uwagę na materiał z którego są wykonane, najlepiej wybierać takie które są odporne na wilgoć. Najodporniejsze są meble ze sztucznego tworzywa, a najmniej trwałe wykonane z wikliny, ratanu czy bambusa. Jednak szczególnie polecane są meble drewniane, ponieważ dobrze komponują się z każdym otoczeniem.

Woda jako element projektu może znaleźć miejsce w każdym ogrodzie. Dlatego ogród wyposażony dodatkowo w oczko wodne staje się bardziej atrakcyjnym i przytulnym, a nic tak nie uspakaja i poprawia nastroju jak cichy szum wody. Oczka wodne najlepiej zakładać blisko altany lub innego miejsca w którym wypoczywamy.

W zależności od przestrzeni jaką dysponujemy przy zakładanie ogrodów bielsko, można również zbudować w nim basen, kort tenisowy czy plac zabaw dla naszych pociech.

Roślinność to podstawowe wyposażenie ogrodu, bo przecież bez niej ogród nie byłby ogrodem. Często zakłada się kolorowe rabaty kwitnących kwiatów, sadzi się rośliny pnące które pięknie dekorują pionowe konstrukcje a także wykorzystywane są jako osłona od wiatru, kurzu i hałasu. Bogaty wybór drzew i krzewów pozwoli zbudować ogród w każdym stylu i z łatwością dobrać odpowiednie gatunki i odmiany. W niektórych ogrodach można znaleźć duży wybór posadzonych ziół, warzyw jak i owoców.

Ogród, by cieszył nasze oko i sprzyjał dobremu samopoczuciu musi być odpowiednio zadbany. Właściciel, który dba osobiście o swój ogród musi zaopatrzyć się w niezbędne do zabiegów pielęgnacyjnych narzędzia. Warto więc zaopatrzyć się w taki zestaw narzędzi, by zajmowanie się ogrodem stało się łatwiejsze i przyjemniejsze. Do podstawowych narzędzi można zaliczyć: nożyce i noże ogrodnicze, różnego rodzaju sekatory, kosiarki do pielęgnacji trawników, grabie, widły, wąż ogrodniczy, łopatka, pazurki i motyka. Niezbędny jest również zraszacz do podlewania trawników i rabat.

Ogród to swoisty raj dla właścicieli, dlatego odpowiednio wyposażony i zadbany stworzy klimat, gdzie chętniej niż w domu będzie się chciało w nim spędzać czas.

Należymy do: świat ogrodów © 2020