Architektura Ogrodów, projektowanie ogrodów, wyposażenia ogrodów, nawozy

Nawozy ogrodoweŚwiat ogrodnictwa zasadniczo się różni od świata rolniczego, także pod względem stosowanych nawozów to uprawy różnorakich rośli. W przypadku rolnictwa stosowane są zazwyczaj tanie i proste nawozy.

Natomiast w tej drugiej kategorii warto nabyć nawóz lepszej jakości, który pozwoli na to, aby nasze ukochane rośliny cieszyły oko jak najdłużej.

Na potrzeby pielęgnacji pojedynczych roślin w domu , czy w ogrodzie należy dopasować właściwy nawóz, który w pełni zaspokoi potrzeby poszczególnych grup roślin. I tak do wyboru mamy kilka:

1. Osmocote - składniki są zawarte w otoczkowych granulkach i uwalniane są codziennie pod wpływem temperatury i wilgoci. Dostarczają należyta ilość składnika potrzebnego do wegetacji. Ich czas działania wynosi od 5 do 6 miesięcy można zastosować także nawozy działające przez 100 dnia na podobnej zasadzie jak powyżej. Szczególnie polecany jest osobo, które nie mają zbyt wiele czasu na pielęgnację roślin, ale zależy im ich pięknym wyglądzie.

2. Nawozy w płynie- maja postać koncentratów, czyli trzeba je wymieszać z wodą. Istotne jest, aby składniki dobrze się rozpuszczały i nie dochodziło do rozwarstwiania nawozu.

3. Magiczna Siła - jego nazwa mówi sama za siebie, efekty są widoczne bardzo szybko. Nawóz ten rozpuszczany jest w wodzie i spryskuje się nim tylko liście rośliny. Można go stosować codziennie, a także w przypadku roślin, które są zniszczone. Wtedy nastąpi bardzo szybka poprawa ich kondycji. Staną się zdrowe i piękne.Rynek ogrodniczy się rozwija co daje nam możliwość wyboru, jakie środki pielęgnacyjne będziemy używać do naszych roślin. Jedno nie podlega dyskusji. Bez względu na nasz wybór jest on konieczny, ponieważ rośliny także potrzebują „zastrzyku”, który pozwoli na wydobycie z nich prawdziwego piękna.

Należymy do: świat ogrodów © 2020