Architektura Ogrodów, projektowanie ogrodów, wyposażenia ogrodów

ROŚLINY OGRODOWE

rośliny ogrodowe, rosliny do ogrodów Roślinność w ogrodzie odgrywa znaczącą rolę. Odpowiedni dobór roślin, ich pielęgnacja oraz dostosowanie do otoczenia dadzą satysfakcjonujący właściciela efekt. Przeznaczenie ogrodu a także inne czynniki m. in. rodzaj gleby, nasłonecznienie wpływa na właściwy dobór roślin.

Rośliny w ogrodzie mogą występować w dwóch formach:
  • rośliny ozdobne,
  • rośliny użytkowe.
Ogród wyposażony w rośliny ozdobne służy głównie do rekreacji oraz wypoczynku. Barwne zestawienia kwiatów, krzewów i drzew ozdobnych tworzą bajkowy klimat, gdzie można się nim delektować i zapomnieć choć na chwilę o obowiązkach dnia codziennego. Często właściciele decydują się również na rośliny pnące, by zdobiły ich altany, ogrodzenia czy ściany budynku. Natomiast ogród, gdzie dominują rośliny użytkowe ma przeznaczenie do używania roślin dla własnych potrzeb. W takim ogrodzie spotkać można przede wszystkim warzywa, zioła a także drzewa i krzewy owocowe. Bo żadne inne warzywa i owoce nie mają tyle witamin i nie smakują tak bardzo jak te z własnego ogródka. Ziół często używa się w celach leczniczych jak również w kuchni do różnego rodzaju dań.

Najważniejszy, przy wyborze roślin do ogrodu jest fakt czy korzystają z niego również dzieci. Rośliny kłujące i wydające trujące owoce nie powinny znaleźć się w takim ogrodzie ze względu na bezpieczeństwo naszych podopiecznych.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą firmy Concept77, która posiada bogaty wybór roślin do ogrodów. Rośliny można oglądać na terenie Bielska-Białej (woj. Śląskie). Polecamy również meble ogrodowe, które sprawią swoim wyglądem oraz użytecznością, że Państwa ogród będzie wyjątkowy i funkcjonalny.

Należymy do: świat ogrodów © 2020