Architektura Ogrodów, projektowanie ogrodów, wyposażenia ogrodów

Nowoczesne Ogrody

Nowoczesne ogrody, ogrod bielsko-białaW XXI wieku nowoczesność w ogrodzie to przede wszystkim kwiaty, zapachy, ciekawa kolorystyka, a ponadto nowoczesny ogród musi być przyjazny dla domowników, jak również być miejscem ich azylu. Wiele nowoczesnych ogrodów przypomina leśną polanę, tak jakby wszystko było stworzone ręką natury. Kwiaty w takim ogrodzie mają ciepłe i zmysłowe kolory, są proporcjonalne w swojej formie, tak, aby wszystko służyło naturalności i relaksowi. Szczególnie wiodącymi barwami obowiązującymi w nowoczesnych ogrodach są: brązy, czerwienie, biel, a ponadto fiolet i róż.

Wracają żywopłoty, jako istotny element tworzący ramę nowoczesnego ogrodu. Ma on za zadanie odgrodzenie nas od świata, co pozwoli się nam cieszyć intymnością ogrodu, a ponadto stanowi piękne tło dla roślinności w nowoczesnym ogrodzie.

Istotnym elementem jest architektura projektowanie ogrodów i tutaj prym wiodą elementy z betonu oraz stali i kamienia. Forma tych elementów coraz częściej skłania się w stronę zaokrąglonych i łukowatych kształtów, niżeli kątów prostych, jak to miało miejsce do tej pory.

Nowoczesne ogrody, ogrod bielsko-biała

Aby ogród stał się całkowicie nowoczesny należy wplątać w niego elementy ekologii. Mianowicie chodzi tutaj o globalne ocieplenie, które ciągle postępuje. Odpowiedzą na to jest zastosowanie roślin, które prawie nie potrzebują podlewania, ani ochrony przed szkodnikami. Można by stwierdzić, że taki ogród będzie wyglądał jak pustynia, nic bardziej mylnego, ponieważ istnieje wiele gatunków roślin odpornych, które bardzo okazale prezentują się w nowoczesnych ogrodach.

Warte zaznaczenie jest to, że tak naprawdę jaki by nie był nasz nowoczesny ogród, musimy pamiętać, że ma on służyć nam jako miejsce odpoczynku, spotkania z przyjaciółmi, a ponadto musi nam dać możliwość spotkanie z naturą.

Należymy do: świat ogrodów © 2020